1980 yılında yılında çıkan Pac-man oyunu artık Pac-Man 256 adıyla mobil platforma geliyor.Aslında klasik Pac-man oyununun aksine oyun sonsuz bir bölgede geçiyor.

Pac-Man 256‘nın yeni oynanış görüntüleri yayınlandı görüntüleri izleyince insanın duygulananmaması ya da içinde değişik bir his olmaması imkansız galiba.

Pacman oyununu anlatmaya gerek yok ama yine de biz biraz bilgi verelim ; Pac-Man‘de oyuncu, bir labirent içerisinde hareket ederek sarı diskleri bitirmeye çalışır. Hedefi hayalet ve canavarlardan kaçarak tüm küçük diskleri toplamak olan oyuncu, tüm diskleri topladığında diğer aşamaya geçer.Böyle böyle oyun devam eder ve 256. bölüme gelindiği zaman oyun kafayı yiyordu desek yanlış bir tabir olmaz heralde.Ozamanki Pacman‘in bug‘ı da buydu.

pacman 256

Crossy Road’ın yapımcısı Hipster Whale, bu efsane oyuna ve bug’ına selam göndererek Pac-Man 256 oyunun bu yaz Android ve iOS platformunda olması bekleniyor.

Büyük bir merakla bekliyoruz Pac-man reyiz.

 

Yazar Hakkında

{Bubitekno}info@bubitekno.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar