LG G5, LG firmasının son amiral gemisi olarak geçtiğimiz dönemlerde tanıtıldı ve tüm dünyada satışa sunuldu.

LG firması G2 modeliyle yakaladığı başarıyı G3 modeliyle sağlamlaştırıp, LG G4 modelinde düşürmüştü. Çünkü LG G4 modelinde anakart kaynaklı bazı kronik problemler vardı ve tasarım konusunda da deri arka kapak dışında insanlara istediğini sunamamıştı. V10 modeli de oldukça güzel olan LG , V serisi modellerini yan amiral olarak kullanıyor.

LG’nin yeni amiral gemisi LG G5 tanıtıldı!

LG G5 modelinde oldukça “yenilikçi” bir tasarımla yola çıkan ve “modüler” kasaya imza atan LG maalesef modülerliğin faydasını göremedi. Çünkü G5’in arkadaşları denen diğer modüller çok pahalıydı ve pek de kullanışlı değildi. Modüler yapının meyvesini yiyemedi. Sonuç olarak G5 ile istediği satış rakamlarına ulaşamadı. Şimdi de LG V20 modelini piyasaya süren LG’nin V20 ile nasıl bir satış performansı çıkaracağı merakla bekleniyor.lg-g5

LG G5 uzun dönem kullanım incelemesi

LG G5 Batarya Kullanım Süresi Nasıl? Öncelikle bizzat kullanıp test ettiğimiz bu cihazın şarj konusuna değinelim. Kullandığı üstün seviye işlemci sayesinde 2800 mAh‘lik batarya gayet yeterli bir kullanım deneyimi sunuyor. Normal bir kullanım ile akşam eve şarjınız bitmeden dönebilirsiniz.

Bunun yanında 1 saate yakın bir sürede hızlı şarj özelliği sayesinde bataryayı tamamen doldurma şansı sunan cihaz oldukça tatmin edici görünüyor. Bu özellik aceleniz varsa sizi uzun süre şarj olmasını beklemekten kurtarıyor. Tabi bu özellik diğer bazı markaların amirallerinde de var.

Peki LG G5 Ekran Kalitesi Nasıl?

Ekranı QHD olan bu telefonun ekran kalitesi çok üst seviyede. Gerçekten memnun ediyor. Zaten dünyanın en büyük ekran üreticisi konumunda olan LG’den de bu beklenen bir şeydir. Üst kısma oval bir yapı kazandıran LG görünümü hoş bir yapıya kavuşturmuş olsa da ekranın sağ ve sol alt köşelerinde gözle görülmeyen, aslında ekran için de sorun teşkil etmeyen milimetrik bile sayılamayacak yamukluk söz konusu.

LG G5 ekranındaki yamukluk(lar)ın sebebi ekranın kasaya montajında oluşan monte basıncı. Evet bu gözle anlaşılmayan, telefona hiçbir zararı olmayan yamukluk(lar), Kırılmaz Ekran Koruyucu Camlar takarken fark ediliyor. Kırılmaz camlar o köşe(ler)de hava kabarcığı varmış gibi havada kalabiliyor. Yalnız jelatin ekran koruyucularda veya nano denen esnek ekran koruyucularda böyle bir sıkıntı yok.

LG G5 Performansı Nasıl?

Antutu Testlerinde 130.000 üstü puan alan ve birçok testte oldukça başarılı sonuçlar alan G5, mükemmel bir performans sunuyor. Adeta yağ gibi akıcı LG UX 5.0 arayüzü hiç takılma olmadan uygulamalar arası geçişler yapmanızı sağlıyor. Bu konuda gerçekten memnun kaldığımızı belirtebiliriz.

LG G5 Kamera Performansı Nasıl?

Genel anlamda beğendiğimizi söyleyebiliriz. Ortalama ölçüde iyi bir performans sunan kameraya sahip cihazın, diğer amiral gemilerin bazılarına oranla önde olan kamera ve video çekim performansı bazı markaların amiral modellerine oranla da geri de kalıyor. Buna rağmen yeterli bir performans ve renk canlılığına sahip diyebiliriz. Çift arka kamera kullanılmış olması ve bunlardan geniş açılı olanı sayesinde daha geniş resimler almayı da mümkün kılması cihazı kamera konusunda birazcık daha ilgi çekici hale getiriyor.

Kasa Tasarımı konusuna gelecek olursak, metal kasaya sahip G5, oldukça ince bir metal kullanılması sebebiyle narin bir his verebilir. Dolayısıyla bazı yerlerde metal kasa olmadığına dair yorumlar mevcut olsa da gerçekte metal bir kasaya sahiptir.

Tüm bunların yanında konuyu noktalamadan önce belirtmek isteriz ki fiyatının diğer markaların aynı segmentteki modellerine göre avantajlı olması dolayısıyla alınabilir bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz.

Yazar Hakkında

{Bubitekno}info@bubitekno.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar