Akıllı telefonların depolama alanını yetersiz bulanlardan biriyseniz yalnız değilsiniz. Zira günümüzde 128 GB’lık modeller bile bazılarımız için yeterli gelmeyebiliyor. Bu da bulut çözümüne yönelmeyi mecburi hale getiriyor. Fakat tüm dosyalarınızı telefonda saklamak istiyorsanız bunun için bir çözüm bulunmuyordu; en azından şimdiye kadar.

Saygus adlı ekip tarafından geliştirilen ve Indiegogo’da kullanıcıların desteklerini bekleyen V SQUARED isimli akıllı telefon, tüm özellikleriyle adeta hayalleri gerçeğe dönüştürüyor. 64 GB dahili depolama alanının bulunduğu cihazda 2 adet MicroSD kart yuvası mevcut. Her bir yuvaya 200 GB MicroSD kart yerleştirildiğinde toplamda 464 GB depolama kapasitesine sahip bir telefon ortaya çıkıyor. Cihaz yalnızca dev bir depolama alanı sunmakla da kalmıyor, gelişmiş özellikleriyle de kullanıcıları cezbediyor.

21 megapiksel çözünürlüğündeki arka kamerasıyla 4K video kaydı gerçekleştirebilen V SQUARED’in oto fokus özelliği bulunan ve görüntü sabitleme teknolojisiyle donatılmış 13 megapiksel çözünürlüğünde bir selfie kamerası bulunuyor. Harman/kardon hoparlörlere sahip telefonda yüksek kalitede müzik dinlemek de mümkün.

HDMI teknolojisini geliştiren ekiple bir araya gelen Saygus, mobil oyunculuk alanında da önemli bir işe imza atmış. 60 Ghz hızında bağlantı sağlayan aparat aracılığıyla televizyona kablosuz olarak bağlanabilen telefon, hiçbir gecikme olmaksızın oyun oynamayı sağlıyor. Böylece oyun keyfi de dev ekrana taşınıyor.

Cihazın geri kalan tüm özellikleri ise şu şekilde:

-GSCM/CDMA/LTE desteğiyle tüm dünyada kullanılabiliyor.

-3100 mAh kapasiteli pili yerinden çıkartılabiliyor.

-Parmak izi okuyucuyla birlikte geliyor.

-2.5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 801’e sahip.

-IPX7 su geçirmezlik sertifikasıyla 1 metrelik suda 30 dakikaya kadar su geçirmiyor.

-Gün ışığında ekran rahatlıkla görülebiliyor.

-Köşeden köşeye 5.5 inçlik 1080p çözünürlüğünde çerçevesiz ekran bulunuyor.

-Güç tasarrufu sağlayan çip sayesinde yüzde 50 daha uzun kullanım süresi sunuyor.

-Kablosuz şarj

-Gelişmiş anten teknolojisi

Etiketler:,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 22 Haz 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}info@bubitekno.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar