Google’ın eş zamanlı olarak toplamda 100 milyar kelimenin çevirisinin yapılmasını sağlayan Google Translate ile ilgili yeni reklam videosunu yayımladı.


Google, “Birlikte ol, benzer olma” sloganıyla dünya genelinde insanların birbirleriyle rahat iletişim kurmalarını sağlamasına destek olmalarını ön plana çıkaran bir video hazırladı. Translate uygulamasıyla insanların dil engelini aşarak birbirleriyle iletişim kurmalarını sağlayan Google, videoda en yaygın hangi kelimelerin çevirisinin yapıldığından da bahsetmiş. İnsanlar ağırlıklı olarak “Nasılsın?”, “Teşekkür ederim” ve “Seni seviyorum” kelimelerinin çevirilerinden faydalanmış.

Videoda dünyanın çeşitli bölgelerinde farklı dillerde konuşan insanların, Google Translate’in Android uygulamasını kullanarak birbirleriyle sesli ve yazılı çeviriler sayesinde iletişim kurulabilmesinden bahsedilmiş. Ayrıca uygulamadaki görüntülü çeviri özelliği de ön plana çıkarılmış. Google, reklam videosunu Android’in YouTube sayfasından paylaştı.

Etiketler:, Okunma 23 Haz 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}info@bubitekno.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar