COMODO firmasından sağlam bir iş.COMODO‘nun bulut tabanlı Antispam Gateway (ASG) programı ile 250 milyondan fazla spam mailler filtrelendi

Bu mailler yaklaşık 175 milyonu spam (istenmeyen e-posta) çıkarken, maillere yüklenmiş 1,2 milyondan fazla virüsün de sisteme sızması engellendi.

Comodo Savungan: %100 Türk Malı Yazılım!

Türk mühendis ve girişimci Melih Abdulhayoğlu tarafından kurulmuş olan global siber güvenlik çözümleri öncüsü ve geliştiricisi COMODO’nun, antispam çözümü Comodo Antispam Gateway (ASG)’nin filtrelediği toplam mailler 250 milyonu aştı.

Kurumsal e-posta sunucularına yönelik Comodo ASG filtresinden geçen 250 milyonu aşkın e-postanın yaklaşık 175 milyondan fazlası spam (istenmeyen e-posta) olarak tanımlandı ve 1,2 milyondan fazla virüs de yine ASG tarafından engellendi.

Zararlı yazılımlar şirkete ulaşmadan COMODO filtresine takılıyor

Comodo ASG, şirket içi veya barındırılan e-posta sunucuları için istenmeyen (spam), kimlik avı (phishing) amaçlı e-postalara ve virüs bulaşmış e-posta eklerine karşı tam koruma sağlıyor; böylece kurumsal e-posta kullanımını güvenli kılıyor. Şirkete gelen tüm e-postalar önce Comodo Antispam Gateway programına yönlendirildiği için istenmeyen ve virüs yüklü e-postalar kurumsal e-posta sunucularına ulaşmadan engelleniyor. Temiz olan veya göndericileri beyaz listede yer alan mesajlar daha sonra şirketin e-posta kullanıcılarına iletilirken; istenmeyen e-posta olarak işaretlenen mesajlar ise kullanıcılar tarafından diledikleri zaman gözden geçirilebiliyor.

En hesaplı ve en etkili antispam çözümü

Comodo ASG, bulut tabanlı olduğu için arıza noktası olmayan ve bakım gerektirmeyen e-posta filtreleme işleyişi ve web tabanlı merkezi yönetim konsolu sayesinde IT yöneticilerinin her büyüklükteki ağ üzerinde istenmeyen e-postaları filtrelemelerine olanak sağlıyor. Comodo Antispam Getaway, e-posta filtrelemesi için gereken geleneksel yazılım ve donanımlarla karşılaştırıldığında toplam sahip olma maliyetinin düşüklüğüyle de öne çıkıyor.

COMODO Hizmet Sağlayıcı Teknolojileri Direktörü Michél Bechard, “Günümüzün siber suçluları, kurumsal networklere sızmak için iş dünyasında kritik önem taşıyan e-postaları araç olarak kullanıyor. Comodo ASG, bu tür kötü niyetli girişimleri çeyrek milyardan fazla kez başarıyla filtreledi ve bu sayede milyonlarca zararlı yazılımın ve virüsün kurumlara sızmasını engelledi. Comodo Antispam Gateway, kötü amaçlı yazılımları (malware), kimlik avı (phishing) amaçlı bağlantıları ve istenmeyen e-postaları (spam) kurumsal ortamlardan başarıyla uzakta tutuyor ve böylece hem kullanıcıyı hem de şirketi koruyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Hem gelen hem giden mailler kontrol altında

Comodo ASG sadece gelen postaları değil giden postaları da denetliyor. Spambot bulaşmış şirket bilgisayarlarından giden e-postaları da filtreleyen Antispam Gateway, ortam dışına spam göndermesini önleyerek şirket itibarının korunmasına da yardımcı oluyor. Program bu yolla şirket alan adlarının veya IP adreslerinin kara listeye (Alan Adı Sistemi Gerçek Zamanlı Kara Delik – DNSRTB) girmesini önlüyor.

Comodo ASG e-posta filtreleme konusunda IT yöneticilerine sağladığı esneklikle şirkete özel düzenlemeler yapma imkanı da sunuyor. IT yöneticileri, kullanıcı ve alan adları ekleyebiliyor, kullanıcı grupları ve kullanıcı izinleri tanımlayabiliyor, e-posta için kara listeler ve beyaz listeler oluşturabiliyor ve karantina altına alınmış e-postaları yönetebiliyor.

Etiketler:, Gözünüzü bizden ayırmayın! 17 Eyl 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}info@bubitekno.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar