Google, yolculuk paylaşım uygulaması olan RideWith’i Play Store’da indirmeye sundu.RideWith, Waze navigasyon sistemiyle sürücülerin en çok kullandıkları güzergahların öğrenilmesini ve aynı güzergahta araç paylaşım hizmeti arayan diğer kullanıcılarla paylaşımların yapılmasını sağlayacak.

RideWith Nedir ? Ne işe Yarar ?

RideWith, güvenilir navigasyon verilerine dayanarak sürücünün yolculuk güzergahını tespit eden ve seyahat etmeyi kolaylaştıran bir yolculuk paylaşım uygulamasıdır.

ridewith uygulaması

Ridwith Uygulamasının Özellikleri

Uygulamada günlük iki sürüş sınırlaması olacak ve yalnızca evden işe giden insanları eşleştirecek. Sınırlama getirilmesinin amacı ise Goolge’ın, kullanıcıların bunu bir iş görmesini engellemek istemesi. Yani her bir yolcu mesafeye göre belirli bir ücret ödeyecek ve bu da Google’la birlikte Waze için ekstra bir gelir kaynağı olacak.

Şirket çalışanları için yolculuk paylaşımının organize edilmesini sağlayacak olan Google, örneğin bir şirkette çalışan kullanıcıların kendi aralarında araç paylaşımını ücretsiz bir şekilde kullanmasını sağlayacak. Bu sayede hem çevre kirliliğinin azalması, hem de özellikle büyük şehirlerde ‘fazla araç dolayısıyla yaşanan’ trafiğin azaltılması sağlanacak.

Şimdilik bu sistemi İsrail’de deneyen Google, gelişmeler bekledikleri gibi giderse uygulamayı farklı ülkelere de açmaya başlayacak.

RideWith : Araç Paylaşım Uygulamasını indirmek için buraya tıklayınız.

Bir önceki incelememiz olan 2015 Üniversite Tercih iOS Uygulaması başlıklı makalede Üniversite tercihleri için yapılmış bir iOS uygulamasını inceledik.

Etiketler:,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 07 Tem 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}info@bubitekno.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar