KendisiniDünyanın ilk kameralı hesap makinesi olarak tanıtan PhotoMath uygulaması sizinde tahmin edeceğiniz gibi matematik problemleri çözüyor.Bakalım bu öğrencilerimizi matematik çilesinden biraz olsun kurtaran uygulamada ne gibi özellikler varmış.

PhotoMath uygulaması nasıl kullanılır ?

Herhangi bir matematik işlemini ekrandaki kırmızı çerçevenin içine alıp birkaç saniye beklemeniz yeterli.Ondan sonra işlemin sonucu ekranda belirecektir.

İşleminiz birkaç adımdan oluşuyorsa yani problemin çözümü birkaç adımda çözülüyorsa Adımlar düğmesine dokunurak çözümü dokunarak çözümü adım adım görme şansınız var.

Not : Uygulama el yazısını tanımıyor, yani rakamların basılı bir kitapta veya ekranda olması gerekiyor.

photomath

PhotoMath uygulaması birçok kişinin işine yarıyor ; İlk akla gelen tabikide test kitaplarına gömülen sınavlara hazırlanan gençlerimiz.Çocuklarına matematik problemlerinde yardımcı olmak isteyen veliler de önce çözümü görmek için bu uygulamayı rahatlıkla kullanabilir.

PhotoMath uygulamasının özellikleri

Uygulamada parmağınızı ekranda sürükleyerek çerçeveyi genişletebilir, işlemi okuyamıyorsanız ışık düğmesine basarak flaşı açabilir, en soldaki düğmeyle daha önce çözdüğünüz işlemleri görebilirsiniz.

photo math uygulaması

Dört işlemin yanı sıra karmaşık işlemleri, köklü ve üslü sayıları, kesirleri, lineer denklemleri ve log,cos,sin gibi fonksiyonları destekliyor.

 

Etiketler:,, Gözünüzü bizden ayırmayın! 31 Tem 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}info@bubitekno.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar