Yerli yapım bilgi oyunu Bay Çokbilmiş‘i sizler için inceledik.İşte farklı bir konsepte sahip olan mobil oyunun ayrıntıları şu şekilde

Ski Safari 2 Oyun incelemesi!

Bilgi yarışması kategorisindeki tüm oyunları bir kenara bırakın! Çünkü bu oyun diğerlerinden çok farklı! 7’ den 70’ e oyun meraklısı herkesin tutkuyla bağlanacağı ve eğlenirken öğreneceği bir mobil oyun.Hızına yetişmek için konsantrasyonunuz dağılacak, çok kolay soruları bile bazen bilemeyeceksiniz. Sorulara verdiğiniz cevaplar yanlış çıkınca Bay Çokbilmiş’ in dilinden kurtulamayacaksınız. Bu adamı yenmek için çok hızlı olmalısınız fakat hızlı olayım derken sorulara mantıksız cevaplar vermemelisiniz. Başka hiçbir bilgi yarışması oyununda bulunmayan bir konseptle kullanıcıya sunulmuş bu benzersiz mobil oyunu gelin biraz daha yakından inceleyelim.

bay çokbilmiş oyunu

“Tarboosh (Fes) Games” oyun şirketinin deneyimli ekibinin hazırlamış olduğu bu oyun Türk yapımı ve dolayısıyla Türkçe bir bilgi oyunu. Oyunun bu yönü sebebiyle Türk kullanıcılar tarafından yoğun ilgi topladı. Kullanıcılar tarafından fazlaca olumlu yorum ve olumlu eleştiri alan oyun, kısa süre içerisinde App Store “En Popüler Oyunlar” listesinde zirveye tırmanmış durumda. Başta da belirttiğimiz gibi, bu oyunu her yaştan kullanıcı oynayabilir. Ailenizde, Aile içi yarışmalar yapabilir, ofisinizde iş arkadaşlarınızla rekabete girebilir, okulunuzda ise kimin daha “Çokbilmiş” olduğunu herkese gösterebilirsiniz. Ayrıca Facebook eklentisiyle oyunda Facebook arkadaşlarınız arasında sıralamaya girebilir ve dahiliğinizi ispatlayabilirsiniz.

Alanında eşi benzeri olmayan bu oyunu hem genel kültürünüzü test etmek, hem de kelime dağarcığınızı genişletmek için oynayabilirsiniz. Tüm bunların yanında oyunun İngilizce dil seçeneği sayesinde oyunu ingilizce olarak oynayabilir ve ingilizcenizi geliştirebilirsiniz.

bay çokbilmiş

Oyunda birbirinden ilginç ve düşündürücü 3000’ in üzerinde soru var. Bu soruları hızlı ve doğru cevaplayarak geçebileceğiniz, çeşitli kategorilerde ve sayıda soru barındıran 50 adet birbirinden neşeli bölüm mevcut. Bazı soruları önyargılı yaklaşımlarınız yüzünden çok basit olsa bile yanlış cevaplayacaksınız. Dolayısıyla bu oyunda eğlenirken öğrenmenin yanında, önyargılarınızı da bir kenara bırakacaksınız. Buna ek olarak oyundaki mevcut bölümleri geçebilmek için alacağınız yıldızlar bulunmakta. Bu yıldızları alabilmek için soruları olabildiğince hızlı cevaplamalısınız. Soruları cevaplama süreniz ve sorulara verdiğiniz doğru cevaplarla eğer iyi bir bölüm geçirdiyseniz “3 yıldız” alabilirsiniz. Fakat oyunu hızlı oynamanız gerektiği için, yer yer konsantrasyonunuz bozulacak ve dikkatiniz dağılacaktır. Bu süreçte de sorulara vereceğiniz cevaplar için hızlı karar eremeyecek ve yanlış cevaplar verebileceksiniz. Bu gibi konsantrasyon bozukluklarında ya da süreyi fazla harcadığınızı düşündüğünüzde “yavaşlatma bonusu” kullanarak zaman kazanabilir ya da bir diğer bonusunuz olan “soru geçme bonusu” nu kullanarak soruları cevap vermeden geçebilirsiniz.

Bunların yanında sorulara vereceğiniz yanlış yanıtlar nedeniyle bölümü kazanamayacak ve yine Bay Çokbilmiş’ in diline düşeceksiniz.

‎Bay Çokbilmiş
‎Bay Çokbilmiş
Developer: Tarboosh Games
Price: Free+

Bay Çokbilmiş
Bay Çokbilmiş
Developer: Tarboosh FZE
Price: Free

Gözünüzü bizden ayırmayın! 12 Ara 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}info@bubitekno.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar