Fitbit firması giyilebilir teknoloji ürünleriyle sektörde liderliğini korumaya devam ediyor. IDC tarafından yayınlanan liste şu şekilde

Teknoloji dünyasına ilişkin istatistikler yayınlayan IDC bu defa giyilebilir teknoloji sektörüne ait üçüncü çeyrek raporunu bugün yayınladı.Samsung‘un sektörde ilk sıralarda yer almaması şaşırttı.

giyilebilir teknoloji sektörü verileri

Dijital sağlık ürünleriyle dikkat çeken Fitbit firması geride bıraktığımız çeyrekte 4.7 milyon cihaz satarak büyük bir başarıya imza attı.Pazar payı %22 olarak açıklanan şirketin geçen yıla oranla satışlarını iki kat artırdığı görülüyor.

Üçüncü çeyrekte Apple Watch akıllı saati kullanıcılarla buluşturan Apple firması ilk çeyrekte 3.9 milyon adet akıllı saat satış rakamına ulaştı.Apple firması üç ay gibi kısa bir sürede giyilebilir teknoloji ürünleri kategorisinin %18.6′sını ele geçirdi.Listenin üçüncü sırasında Xiaomi firması bulunuyor.Xiaomi geride bıraktığımız çeyrekte 3.7 milyon adet Mi Band bileklik satmayı başardı.

Gözünüzü bizden ayırmayın! 04 Ara 2015

Yazar Hakkında

{Bubitekno}info@bubitekno.com

En güncel mobil, oyun, yazılım, internet, donanım, televizyon teknolojileri, teknoloji haberleri, videoları ve incelemeleri burada.

Yorumlar